BM  | EN
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Kemaskini Pada: 21 Ogos 2017
Versi 8.0.2
Suruhanjaya Perkhidmatan Awam Negeri Sarawak
 

 
Keanggotaan Suruhanjaya

NamaHubungi
YBhg. Datu Abdul Ghafur Shariff
Pengerusi SPANS
082-236325
082-237010
Datu Romie Sigan @ Augustus Remeo Daniel
Timbalan Pengerusi
082-236325
082-237010
YBhg. Datu Robert Lian Balangalibun
Ahli Suruhanjaya
082-236325
En. Chai Moi Fong
Ahli SPANS
082-236325
082-237010
Cik Rabiah Binti Johari
Ahli SPANS
082-236325
082-237010
Dr. Peter Songan
Ahli SPANS
082-236325

Direktorat

NamaHubungi
YBhg. Datu Abdul Ghafur Shariff
Pengerusi SPANS
082-236325
082-237010
Tuan Haji Adana bin Haji Jed
Setiausaha SPANS
adanaj@sarawak.gov.my
082-236268
082-237010
Sebi bin Haji Abang
Ketua Penolong Setiausaha
sebia1@sarawak.gov.my
082-507289
082-237010

Pentadbiran Am dan Kewangan

NamaHubungi
Sebi bin Haji Abang
Ketua Penolong Setiausaha
sebi@sarawak.gov.my
082-236325 samb. 38
Julia Ho Binti Mohd Jeffri
Pegawai Tadbir
julia1@sarawak.gov.my
082-236325
Amrul bin Haji Yusup
Penolong Pegawai Tadbir / CIO
amruly@sarawak.gov.my
082-236325 samb. 38
082-237258
Muhammad Hafiz Bin Kepli
Penolong Pegawai Tadbir
082-236325
Favarina bt. Bujang
Setiausaha Pejabat
favarinb@sarawak.gov.my
082-236325 samb. 15
082-237010
Nur Ain binti Jarawi
Setiausaha Pejabat
nuraj4@sarawak.gov.my
082-237135
082-237010

Tatatertib, Kenaikan Pangkat, Memangku dan Menanggung Kerja

NamaHubungi
Siti Rafeah bt. Abdul Rahman
Pegawai Tadbir
sitir@sarawak.gov.my
082-236325 samb. 20
082-237258
Dayang Maskamala Binti Abang Saibi
Penolong Pegawai Tadbir
saibi@sarawak.gov.my
082-236325
Endu Maureen Anak Nicholas Juna
Pembantu Tadbir
endumnj@sarawak.gov.my
082-235253
Hasanah Binti Jainal
Pembantu Tadbir
has.jainal@sarawak.gov.my
082-235253
Abdul Aziz Bin Abdul Razak
Pembantu Tadbir N22
azizr@sarawak.gov.my
082-236325

Pengambilan dan Perkhidmatan

NamaHubungi
Khairul Ridza bin Haji Wahed
Pegawai Tadbir
krul.ridza@sarawak.gov.my
082-236325
082-237010
Rafi'uddin Bin Rasman
Pegawai Tadbir
rafir@sarawak.gov.my
082-236325
Nyam Siew Ling
Pembantu Tadbir / ACIO
nyamsl@sarawak.gov.my
082-236325
082-237010
Rosemaria Anak Jeron
Pembantu Tadbir
rosemarj@sarawak.gov.my
082-236325
082-237010
Mohd. Akmal Bin Ismani
Pembantu Tadbir
muhamal1@sarawak.gov.my
082-236325
082-237010

Biasiswa Pinjaman

NamaHubungi
Katherina Bidi
Pegawai Tadbir
kathebrb@sarawak.gov.my
082-236325
082-237258
Dayang Normasni Binti Abang Julaihi
Penolong Pegawai Tadbir
normasnj@sarawak.gov.my
082-236325
Easkandar Nazim Bin Mohd. Western
Pembantu Tadbir (P/O)
easkandarn@sarawak.gov.my
082-236325
082-237258
Ali Bin Mohamad
Pembantu Tadbir
alimd1@sarawak.gov.my
082-237251
Corina Anak Bernard
Pembantu Tadbir
corina.bernard@sarawak.gov.my
082-237126

Call Centre Reset Alamat Emel Akaun e-Recuitment

NamaHubungi
SAINS Call Centre
Ketua Seksyen_
callcentre@sains.com.my
1-300-88-7246
082 - 442522